DOGOVORENA IZGRADNJA KANALIZACIONE MREŽE U MINELOVOM I TEREKOVOM NASELJU - Ćuprija.net
33932
post-template-default,single,single-post,postid-33932,single-format-standard,bridge-core-2.1.1,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-19.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

DOGOVORENA IZGRADNJA KANALIZACIONE MREŽE U MINELOVOM I TEREKOVOM NASELJU

DOGOVORENA IZGRADNJA KANALIZACIONE MREŽE U MINELOVOM I TEREKOVOM NASELJU

-Jedinu i pravu decentralizaciju Srbije radi predsednik Aleksandar Vučić svojom politikom podjednakog razvoja svih delova naše zemlje. To se vidi i na primeru Ćuprije – izjavio je Goran Vesić ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture prilikom obilaska asfaltiranja dela regionalnog puta ka Supskoj i Krušaru.

Na teritoriji Ćuprije trenutno radimo 36,37 km lokalnih i regionalnih puteva čime Vlada Srbije daje ogroman doprinos da građani ove opštine komfornije žive, izjavio je danas ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Goran Vesić prilikom obilaska radova na rehabilitaciji puta Ćuprija – Krušar.

Ministar je podsetio da se trenutno radi deonica Ćuprija – Despotovac duga 22 km, iz kredita Evropske investicione banke u vrednosti od 900 miliona dinara, a da se osim toga u samoj Ćupriji rade dve deonice ukupne dužine 14,37 km.

“Sledeće godine krenućemo da radimo put od Varvarina do Mijatovca dužine oko 18 km za šta trenutno radimo projektovanje. Kada to budemo završili, Ćuprija više neće imati nijedan veći lokalni i regionalni put koji neće biti rehabilitovan”, rekao je Vesić.

Ćuprija će dobiti novu železničku stanicu na trasi brze pruge Beograd – Niš i novi drumski most preko Velike Morave. Dogovorena je i izgradnja kanalizacione mreže u Minelovom i Terekovom naselju.

Ministar Vesić je počasni građanin Ćuprije. Zbog obaveza 13. oktobra nije prisustvovao svečanoj senici Skupštine opštine pa mu je ključ grada uručan danas.

Veoma sam počastvovan ovim priznanjem. Ono obavezuje sve nas da još više i bolje radimo za dobrobit građaniki i građana Ćuprije i Srbije, svakako – rekao je Goran Vesić, ministar građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture.