ZA POVREĐENOG DEČAKA IZ BIGRENICE U PONEDELJAK VANREDNA AKCIJA DAVANJA KRVI - Ćuprija.net
20543
post-template-default,single,single-post,postid-20543,single-format-standard,bridge-core-2.1.1,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-19.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

ZA POVREĐENOG DEČAKA IZ BIGRENICE U PONEDELJAK VANREDNA AKCIJA DAVANJA KRVI

ZA POVREĐENOG DEČAKA IZ BIGRENICE U PONEDELJAK VANREDNA AKCIJA DAVANJA KRVI

Crveni krst Ćuprija  u saradnji sa Zavodom za transfuziju krvi Niš i Opštinom Ćuprija u ponedeljak, 2. avgusta, u vremenu od 9 do 13 sati organizuje vanrednu akciju davanja krvi za 15-godišnjeg dečaka uz Bigrenice koji je na Železničkoj stanici u Paraćinu zadobio ozbiljne povrede od posledica strujnog udara.  

Prema pisanju TV Pomoravlje, dečaku, koji se trenutno nalazi na Institutu za majku i dete u Beogradu, neophodna je krv B negativne ili nulte negativne krvne grupe.

Učešće u akciji mogu uzeti i građani koji imaj druge krvne grupe, dolaskom u prostorije Crvenog krsta Ćuprija, u Ulici Bulevar Vojske Srbije bb, kod bunkera.