PROGLAŠENO VANREDNO STANJE U SRBIJI, OD SUTRA NEMA ŠKOLE, NE RADE NI VRTIĆI - Ćuprija.net
16517
post-template-default,single,single-post,postid-16517,single-format-standard,bridge-core-2.1.1,ajax_fade,page_not_loaded,,paspartu_enabled,overlapping_content,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-19.8,qode-theme-bridge,qode_header_in_grid,wpb-js-composer js-comp-ver-6.1,vc_responsive
 

PROGLAŠENO VANREDNO STANJE U SRBIJI, OD SUTRA NEMA ŠKOLE, NE RADE NI VRTIĆI

PROGLAŠENO VANREDNO STANJE U SRBIJI, OD SUTRA NEMA ŠKOLE, NE RADE NI VRTIĆI

Na teritoriji cele Srbije proglašeno vanredno stanje, rekao je predsednik Aleksandar Vučić u obraćanju javnosti. 

Od sutra nema škole, vrtića i fakulteta. Dezinfikovaće se svi prostori, poručio je predsednik. Školski program emitovaće se preko televizijskih kanala – RTS3 i RTS Planeta.

Od sutra nema vrtića, nema fakulteta, sve se zatvara, nema treninga, nema sporta, nema teretana, da ne objašnjavam zašto. zatvara se život da bi smo sačuvali život, da bismo zaštitili naše stare, kazao je predsednik Vučić.

Što se snadbevanja tiče, imamo za 100 odsto uvećanu potrošnju. Razumem strah da se ljudi osećaju sigurno, ali ne znam kako da vam objasnim, nema potrebe. mi nemamo problem ni sa brašnom, ni sa uljem, ni sa šećerom. biće vam otvorene prodavnice. 30.000 maski ćemo obezbediti na dnevnom nivou.

Predsednik je zamolio lica starija od 65 godina da ne izlaze iz kuće. Rekao je da će se kontrolisati koliko se poštuje ostanak u kućama i da će, ako kršenje bude veće od 0,1 i 0,2 odsto biti doneta i obavezujuća odluka o ostanku u kućama i dvorištima.